Image

Naše produkty

Cafe Racer

Táto exkluzívna kávová zmes sa získava majstrovským výberom tých najlepších kvalít zelenej kávy, pričom každý druh je pražený tradičným spôsobom na bukovom dreve. Špeciálne vzduchové chladenie zaisťuje, že pôvodné senzorické vlastnosti nie sú nijako zmenené, takže všetka nezameniteľná vôňa sa uvoľní v momente konzumácie.
Vyrobená v Taliansku, pražená na bukovom dreve
Vyrobená v Taliansku, pražená na bukovom dreve

Originálna aróma

Nezameniteľná vôňa sa uvoľní v momente konzumácie

Vysoká kvalita

Majstrovský výber tých najlepších kvalít zelenej kávy

Zachovaná tradícia

Každý druh je pražený tradičným spôsobom na bukovom dreve

Dôsledné balenie

Plnenie kávy prebieha podľa jednotlivého pôvodu kávy
Image
Image

Benátska škola

Skúsenosti a najlepšie techniky produktov kávy Caferacer boli získané z benátskej školy praženia kávy. Neoceniteľná tradícia prenesená z tejto školy je dodnes zachovaná a vysoko cenená vďaka spolupráci nadšených ľudí, ktorí prevzali znalosti o produkte.

Preto sa celoživotné dielo rodiny Mardeganovcov venuje káve už viac ako 60 rokov.

Káva sa po príchode priamo z prístavov Terst alebo Janov skladuje na paletách odlíšených podľa pôvodu a druhu (Brazília, Nikaragua, Guatemala, Santo Domingo, Kostarika, Kolumbia, India, Mexiko atď.).
Image
Image

Zmesi z čias minulých

Podľa starých receptúr sa každá zmes vyrába po upražení jednotlivých odrôd zelenej kávy. Je to jediný spôsob, ako získať špecifické chute, konzistencie a arómy, ktoré dokážu vytvoriť zreteľné zmesi chutí.
Tradične sa praženie kávy Caferacer uskutočňuje výlučne prostredníctvom dreva.

Starostlivý výskum v tejto oblasti kladie dôraz na vyhľadávanie kvalitného bukového dreva s charakteristikami neutrálnej vône a vytvárania konštantného pomeru intenzity plameňa k teplu, čo umožňuje voňavé a rovnomerné praženie s nízkym stupňom vlhkosti a vyššou výťažnosťou v šálke.
Image
Image

A taká je aj naša káva

Vysoké nároky na rýchlosť a výkon motocykla sa odrážajú aj v základnej stavbe našej kávy. Tú neustále ladíme, aby dosahovala tú najlepšiu chuť a dodala správne množstvo energie. Začína to už výberom toho správneho zrna, kde je veľmi dôležitý pôvod, spôsob sušenia a balenia pri preprave zŕn v surovom stave.

Takto sa dostávame k praženiu, kde dbáme na dodržanie tradičných spôsobov praženia s využitím technologických vymožeností dnešnej doby. Aby sa k vám dostala káva ako “práve z pražiarne”, naše obaly spĺňajú tie najvyššie nároky na zachovanie zŕn v rovnakom stave ako po opustení pražiarne.
Image

CAFE RACER

...je životný štýl

Štýl Cafe Racer vznikol už v 50. rokoch 20 storočia, kedy sa fanúšikovia voľnosti a rýchlosti, ktorú v najväčšej miere dosahovali práve na motocykloch, nezmierili s továrensky ladenými motocyklami. Za účelom silnejších zážitkov svoje motocykle rôznymi spôsobmi ladili a zvyšovali výkon na maximum. Zásahmi do konštrukcie motocykla, za účelom zníženia hmotnosti, či zníženia podvozku, nadobúdali tieto motocykle vzhľad profesionálnych závodných motocyklov.
Image

Distribútor. . . .

MediConsulting s.r.o.
Obchodná 39, 811 06 Bratislava

Výrobca. . . .

VYROBENÁ V TALIANSKU

VYROBENÁ V TALIANSKU

PRAŽENÁ NA BUKOVOM DREVE
Ma.& Ma. s.r.l.
Via Galileo Ferraris, 22
Noventa di Piave (VE)
30020
Italia

Enjoy your coffee